Personalizace pro MidJourney V6 je tady!
Udělejte si vlastní stylizace v Midjourney a získejte fast hour zdarma.
Na webu Midjourney můžete použít vlastní stylizaci přizpůsobení pomocí hodnocení obrázků a navíc získat nějaké fast hours zdarma. Až dosud měla každá verze Midjourney vlastní interní estetiku založenou na tréninku umělé inteligence s určitým vstupem preferencí uživatelů z procesu řazení. Nyní můžete vystoupit z řady a používat vlastní personalizaci založenou na vlastním hodnocení.
Co je ranking (pořadí)
Hodnocení neboli ranking je výběr jednoho z dvou obrázků, kterému dáváte přednost. Odkaz na něj najdete na webových stránkách midjourney.com v levém postranním panelu pod položkou Úkoly (Tasks). K dispozici máte vždy dva obrázky a můžete si zobrazit výzvu k jejich výběru. Vpravo nahoře je tlačítko pro přeskočení, pokud se nemůžete rozhodnout nebo vás nezajímá výběr jednoho z nich.
Nejlepší na tom je, že vám to nejen pomůže s personalizací, ale pokud se v daný den umístíte mezi prvními 2000 lidmi, kteří se umístili, budete odměněni rychlou hodinou zdarma. Pokud to budete dělat denně, můžete získat dalších 30 hodin měsíčně! Tímto způsobem vám Midjourney děkuje za to, že jim pomáháte trénovat umělou inteligenci v tom, co se nám opravdu líbí.
Byl jsem velmi skeptický, že tato personalizace bude fungovat, ale v mém případě má Midjourney alespoň moje číslo! Aby personalizace fungovala, musíte zařadit alespoň 200 párů obrázků. Více je lepší. Kolik jste jich ohodnotili, můžete zjistit pomocí příkazu /info na serveru Discord, kde generujete obrázky.
Při řazení si vyberte ten, který se vám líbí více. Nedělejte si starosti s tím, jak to ovlivní vaši personalizaci, a příliš se nezabývejte tím, zda obrázky odpovídají výzvě; pokud jsou tam prsty navíc apod. prostě si vyberte to, co se vám líbí. Rád si pročítám podněty, abych získal nápady, jak lidé tvoří. Můžete dokonce ovládat (nebo příkazem) kliknutí na obrázek, čímž se obrázek zobrazí na nové kartě. Díky tomu si ho můžete prohlédnout ve větší velikosti; můžete dokonce kliknout na jméno tvůrce a zobrazit si jeho galerii, pokud je veřejná.
Někdy se zobrazí jeden nebo oba tyto obrázky, abyste zabránili náhodnému klikání nebo jakémukoli automatizování procesu. Neklikejte na křížek, pokud tak učiníte, budete muset ověřit, že jste člověk, a ztrácet tím čas. Za opakovaná chybná kliknutí nezískáte rychlou hodinu (fast hour) pro daný den.
Jak spustit personalizovanou výzvu
Jakmile máte za sebou dostatečný počet hodnocení (alespoň 200), můžete začít používat parametr –p. Při jeho použití se vyplní ID osobního stylu; každý uživatel má své jedinečné. Pokud byste jej chtěli mít zapnutý neustále, použijte příkaz /settings na Discordu, nebo pokud používáte webové stránky, klikněte na ikonu nastavení vpravo od panelu představení. Když ji tam zapnete, nebudete muset pokaždé zadávat příkaz –p.
Discord
Website
Můžete také použít stylize – s 100 v rozsahu 0-1000, přičemž 100 je výchozí hodnota, pokud do výzvy nepřidáte žádné –s #.
Pokud nechcete mít toto nastavení trvale zapnuté, jednoduše přidejte –p a chcete-li navíc stylize –s # do výzvy, bude to fungovat také dobře.
A little girl having a tea party with her favorite dolls –p –s 100
A little girl having a tea party with her favorite dolls –p –s 1000
Jako příklad jsem si vybral svůj krátký podnět. Parametr –p zapíná personalizaci výzvy pomocí mého osobního kódu (který se doplní při generování obrázku) a parametr –s 1000 říká: „Zvyšte to na maximum“, abyste viděli co největší efekt.
Vlevo moje personalizace se stylizací 100 (výchozí) a vpravo na 1000 (maximální)
Líbí se mi styl chromolitografie, který je na mých personalizovaných obrázcích ve srovnání s výchozím stylem Midjourney dost viditelný. Pro srovnání jsem spustil stejnou výzvu bez personalizace, abychom viděli čistě interní estetický styl Midjourney:
Jak mohu zjistit, co dělá moje personalizace?
Jedním z rychlých způsobů, jak zjistit, k jakým druhům personalizace obrázků dochází, je spustit následující příkaz:
“” –p –s 1000
Vypadá to trochu šíleně, že? To, co spouštíte pomocí této výzvy, je prázdná výzva. Prázdný prompt není možné odeslat jinak než pomocí prázdné dvojice uvozovek. To doslova znamená „nic“, a když ho použijete, Midjourney vám bude halekat něco zajímavého. Níže jsou obrázky, které jsem dostal se zapnutou personalizací a kliknutím na stylizaci 1000.
“Prázdná” personalizace na stylize 1000
“Prázdná” personalizace na stylize 1000
Opět jsem pro srovnání provedl stejný test bez personalizace, abychom viděli pole, které získáme přímo z deffaultní stylizace Midjourney:
“” –p –s 1000
Výchozí stylizace Midjourney založená na interní estetice
Abyste si mohli udělat širší představu o tom, jak se mohou styly personalizace lišit, vytvořil jsem podobné sady s prázdnou výzvou a 1000 stylizací od několika svých přátel. Kód stylu můžete sdílet s přáteli a oni ho mohou sdílet s vámi, pokud si ho chcete vyzkoušet sami. Jakmile použijete –p, budete moci vidět svůj vlastní kód ve vypsaných obrázkových výzvách.
Ukázka jiného stylu personalizace
Překvapilo mě, jak moc se můj osobní styl liší od stylu mých různých přátel na serveru Midjourney! Myslím, že tento průřez ukázal, jak zajímavé a rozmanité mohou být styly. Musím říct, že ze všech se mi ten můj líbí nejvíc, a o to úplně jde!
Důležité poznámky
Byla oznámena nová funkce personalizace a výslovně bylo uvedeno, že je v pohybu, takže očekávejte, že bude mít pár výkyvů, než se vyřeší chyby.
Personalizace není v tuto chvíli stabilní funkcí, bude se měnit s tím, jak budete provádět více párových hodnocení (nenápadně), a je možné, že v příštích několika týdnech budeme vydávat aktualizace algoritmu. Takže předpokládejte, že je to „zábavná funkce, která se neustále mění“.
Závěrem
Funkce personalizace nemusí být šálkem čaje pro každého, ale přestože jsem byl zpočátku skeptický, jsem docela ohromen tím, jak dobře Midjourney vystihla to, co se mi líbí na základě mého hodnocení. Nečekal jsem, že to, jak jsem hodnotil výtvory ostatních lidí, bude tak dobrým ukazatelem mých preferencí, ale zdá se, že to funguje. Zkuste to a uvidíte, jak to dopadne u vás!
Překlad článku od PromptDervish na BootCamp Medium.com