PROTECO nářadí a. s.

Návrh produktů, obalový design, tištěná i digitální reklama a veškeré grafické práce od nápadu až po produktový katalog, byla moje náplň práce pro klíčového klienta, když jsem pracoval v reklamí agentuře  Eagle nebo Orelreklama, jak si teď říká. 

View Project

Titulní stránka schránkové akce, výrobce nářadí Proteco, zaměřená na kompresory. Fotomontáž v Adobe Photoshop s pomocí stockové archivní grafiky a fotografií produktů. Takovouto imageovku jsem vytvářel každý měsíc nebo čtvrtletně v závislosti na načasování nabídky a výroby schránkového létáku. 

V souvislosti s tím jsem realizoval sazbu letáků pro schránkový roznos. Vlevo můžete vidět starou sazbu předešlého grafika s mýma imagovkama. Vpravo pak přechod na můj nový design, Další slide je pak katalog, který obsahoval přes dva tisíce produktů. Sazba probíhala generativně v Adobe Indesign. Na sazbu katalogu jsem měl naštěstí kolegu, který to tam sázel. Vycházel v české a slovenské verzi a obsahoval většinou sto až dvěstě viditelných produktů. Základní sazba probíhala generativně. 

Podávejte se na webovou verzi letáku

Také jsem navrhoval jednotlivé produkty. Většinou mi bylo řečeno jak, někdy jsem měl volnou ruku. To znamená, že jsem produktu fotomontáží přebarvoval, doplňoval popisky, “lepil” etikety v Adobe Photoshop. Etikety a technické štítky jsem vytvářel v Adobe Ilustrator. V Ilustratoru jsem vyráběl i samotný obalový design, ten styl, který je na obrázku, je má práce. Bylo třeba vše vymyslet a do detailu přepracovat včetně stylu piktogramů. Čas od času jsem musel i vytvořit jednobarevné krabice, to pro mě znamenalo celý produkt překreslit do vektorů. Za těch pár let jsem zpracoval stovky výrobků, Často jsem i navrhoval obsah textů. K tomu jsem zpracovávat spoustu doplňkových materiálů, polepů aut, někdy jsem i sám realizoval produktové focení.