Birthmachine Bullet Baby

Kopírka Birth Machine Baby od H.R. Gigera (autora Vetřelce), který zpraval tzv. Biomechaniku. Jeho sochy vypadají, jako by byly právě vytažené z lahve od formaldehydu. Birth Machine je Gigerovo vyjádření přesvědčení, že planeta bude brzo přelidněná. Doba tisku je 3 dny, asi pět hodin na povrchové úpravě, materiál ASA, socha váží půl kila a je vysoká 20 cm.

View Project
Bullet Baby HR Giger 3D print

Klasická matná metalíza – úprava povchu materiálu z ABS.

Birth machine – Bullet Baby  je uměleckým vyjádřením přesvědčení HR Gigera, že největší hrozbou pro naši civilizaci je blížící se přelidnění planety.

Bullet Baby je inspirováno Gigrovou perokresbou Birthmachine, ve kterém je tato postava nábojem v pistoli WALTHER.

HR Giger - Birth Machine original 1967

Giger, který zemřel v roce 2014 ve věku 74 let, je v populární kultuře asi nejznámější jako designér stvoření Vetřelce ve stejnojmenné filmové sérii, nebo, pokud jste trochu starší, jako autor obalu epického progrockového díla Emerson, Lake and Palmer z roku 1973 Brain Salad Surgery. Jeho kariéra však znamenala mnohem víc. Limitovaná edice soch Bullet Baby (30 z bronzu, 30 z hliníku) je umístěna uvnitř nábojnice 9mm Luger: spodní povrch sochy je upraven tak, aby vypadal jako skutečná kulka, a je označen nápisem “9mm Giger” spolu s podpisem umělce a číslem edice. Inspirací pro Bullet Babies je Gigerovo dílo z roku 1967, vytvořené perem a tuší, Birth Machine, výřez z plně nabité pistole Walther, v němž kulky představují tato krčící se mechanicky vypadající miminka.

Lesklá chromová úprava povrchu výtisku z ABS plastu.