AI surrealistický autoportrét

AI autoportrét vygenerovaný pomocí Stable Diffusion s použitím nástrojů a neurální sítě ControlNet a pluginy QR code monster ve stylu biomechanického surrealismu. Zblízka není tak poznatelné, že se jedná o autoportrét a grafika se tváří jako fantaskní umírající svět. Na druhý pohled už ale poznáte jasné rysy mojí tváře.

Končím s MidJourney?

Věc se má tak, že i když se MidJourney vyvíjí opravdu ukrutně úspěšně, zainvestoval jsem do pořádné grafické karty s CUDA jádry pro hluboké učení, abych si mohl vlastní AI rozjet na svém lokálním počítači. Jednak jsem se s tímto nástrojem chtěl naučit a jednak nabízí opravdu pozoruhodné možnosti a hlavně postrádá morální zásady, což mi umožnuje poněkud rozvinout svůj potenciál na tomto poli. Každopádně MidJourney je opravdu skvělý kreativní nástroj, který ale neumí být tolik konkrétní a není zadarmo, takže ne. Rozhodně se bude ještě hodit.

Vlastní podobizna - Petr Chroustovský - optický klam - Stable Diffusion AI genrovaná grafika s použitím plugin ControlNet a checkpointu QR monster

Inspirací pro druhou AI fotomontáž byl obraz Rudolf II. jako Vertumnus od Giuseppe Arcimbolda. Vertumnus je římským bohem změny, ročních období, růstu rostlin, zahrad a ovocných rostlin. Vertumnův kult dorazil do Říma okolo roku 300 př. n. l.. Pro AI jsem použil podněty, aby byl portrét složený z ovoce, květin a zeleniny a pak už jen generoval a čekal na pořádný výsledek, který se naštěstí dostavil. Zblízka má podobizna opravdu tak poznatelná není a iluze je tak dokonalá.

Vlastní podobizna - Petr Chroustovský - optický klam - Stable Diffusion AI genrovaná grafika s použitím plugin ControlNet a checkpointu QR monster